کانال سازی کولر شایان فن

کانال سازی کولر شایان فن

کانال سازی و دریچه کولر از جمله کارهای مهم هنگام نصب کولر آبی است که باید اصولی انجام شود. در واقع زاویه کانال کولر و همچنین مکان دریچه کولر تأثیر مستقیمی بر روی کارایی کولر شما دارد که این امر درجه اهمیت نحوه نصب کانال کولر را مشخص می‌کند.

پیش درآمدی بر کانال کشی کولر

کولر آبی، یک وسیله سرمایشی است که سرما در آن به وسیله سیستم تبخیری انجام می‌شود. روش کار سیستم تبخیری به این صورت است که آب در اثر تبخیر، گرمای هوای اطراف خود را گرفته و آن را خنک می‌کند. در واقع کانال سازی کولر آبی و کانال کشی کولر آبی، راحت‌ترین و ارزان‌ترین سیستم سرمایشی برای ساختمان‌هایی در مناطق دارای هوای خشک هستند می‌باشد.

ولی متأسفانه به دلیل سودجویی و یا عدم آگاهی بسیاری از کارفرمایان و همچنین پیمانکاران، کانال‌کشی ساختمانی این وسیله سرمایشی، آنچنان که باید اصولی و باکیفیت انجام نمی‌شود و به همین دلیل اکثر مصرف‌کنندگان ناراضی می‌باشند.

کانال کولر گالوانیزه

کانال کولر گالوانیزه
کانال کولر گالوانیزه

کانال کولر گالوانیزه جزو اولین نسل کانال‌ها هستند که هنگام تولید و نصب از روش‌های سنتی پیروی می‌کنند. این دسته از کانال‌ها از نظر شکل ظاهری در دو مدل چهارگوش و گِرد تولید می‌شود. وظیفه کانال گالوانیزه، انتقال هوای سرد یا گرم از دستگاه تولید هوا به فضایی است که باید تهویه شود، یا تخلیه هوای نامطبوع از داخل یک فضا به فضای بیرونی می‌باشد. برای انجام مطلوب این عملیات، سیستم باید طوری طراحی شود که محدودیت‌هایی شامل فضای در دسترس، اُفت اصطحکاکی، مقدار هوا، اُفت حرارتی، سرعت و نشت هوا رعایت شده باشد.

مزایای کانال کولر گالوانیزه

 • مناسب برای تقسیم هوا، تبدیل مقاطع به یکدیگر و تغییر مسیرها
 • مناسب برای قضاهایی که محدودیت معماری دارند
 • قابلیت ساخت کانال گالوانیزه با انواع ورق‌ها

چرا کانال سازی کولر از اهمیت زیادی برخوردار است؟

باید گفت: دریچه و کانال کولر، یکی از مهمترین اجزای سیستم کولر است. با وجود یک کانال مناسب، سیستم تهویه خوبی در ساختمان ایجاد خواهد شد و هوای گرم سریعتر از ساختمان خارج و در عوض هوای خنک به طور یکسان در تمام قسمت‌های ساختمان تولید خواهد شد پس با نصب کانال کولر به صورت اصولی از هوای خنک و مطبوع در ساختمان خود لذت ببرید.

قیمت کانال سازی کولر

قیمت کانال سازی کولر
قیمت کانال سازی کولر

قیمت‌گذاری دقیق با بازدید محل و پس از انتخاب ورق مورد استفاده انجام می‌شود. در کانال کشی کولر آبی نوعی طراحی و مشخص کردن بهترین مسیر برای کانال بسیار مهم می‌باشد، از موارد که مراعات گردد دقت در انتخاب ورق مورد استفاده در ساخت کانال است، به طور کلی زمانی که سخن از هزینه کانال‌کشی کولر به میان می‌آید دو پارامتر اساسی بر این مورد تأثیرگذار خواهند بود که این موارد به صورت زیر می‌باشد:

متراژ کانال کشی: همانطور که اطلاع دارید، متراژ محیطی که می‌خواهید کانال‌کشی کنید تأثیر مستقیم بر قمیت کانال کشی دارد پس در نتیجه هر چه مسافت بیشتر باشد، هزینه‌اش افزایش می‌یابد.

جنس کانال: با توجه به اینکه برای کانال کشی ساختمان کانال‌های کولر دارای جنس‌های مختلفی می‌باشند و هر کدام متریال مجزا هستند قیمت هر کدام نیز متفاوت است.

عؤامل تأثیرگذار در قیمت کانال کولر

همانطور که گفتیم، قیمت کانال کولر به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ به همین دلیل نمی‌توان برای آن قیمت مشخصی تعیین کرد، در ادامه عواملی که در قیمت کانال تأثیرگذار هستند را شرح می‌دهیم.

 • به متراژ آن بستگی دارد؛ زیرا هزینه کانال کولر بر اساس میزان متراژ آن بر حسب متر مربع حساب می‌شود.
 • نوع و جنس دریچه؛ استفاده از دریچه کولر آلمینیومی یا آهنی
 • جنس و نوع متریال اولیه‌ای که در کانال کولر استفاده می‌شود، هم در قیمت کانال کولر مؤثر است.
 • به نوع کانال‌کشی هم بستگی دارد، اینکه از نوع چهارگوش باشد یا گِرد
 • تعمیر و اصلاح خرابی‌ها و استفاده از متریال جدید؛ شاید هنگام کانال سازی کولر، نیاز باشد که بعضی از جاها را تعمیر کنند.
 • و در آخر هم به شرایط انجام کار بستگی دارد؛ اینکه کولر شما در کجا قرار دارد، در پشت بام یا بالکن

کانال سازی کولر شایان فن

اگر شما هم به کانال سازی کولر و نصب دریچه کولر نیاز دارید، می‌توانید با توجه به مطالبی که خواندید براساس شرایط خود و نوع کانال کولر با ما تماس بگیرید. بخشی از خدمات کانال سازی کولر شایان فن:

خدمات کانال سازی کولر شایان فن

شما با خدمت از گروه صنعتی شایان فن می‌توانید از خدمات کانال سازی کولر در محل استفاده کنید. در واقع یک متخصص کاربلد با حضور در محل تمامی خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

 • ساخت انواع دریچه کولر و نصب آن
 • تبدیل کانال چهارگوش و به کانال‌های گِرد
 • بررسی و انتخاب محل مناسب جهت نصب دریچه کولر
 • کانال ساز کولر توانایی ساخت انواع کانال و همچنین نصب آنها را دارد
 • عایق کاری انواع کانال با هر جنس و متریالی که توسط کانال ساز کولر
 • بررسی فضا و انتخاب و بهترین نوع کانال و مسیر جهت نصب

اکنون اگر جهت دانستن قیمت کانال کولر، کانال سازی و نصب دریچه کولر به دنبال بهترین نصابان و متخصصان هستید، روی ما حساب کنید؛ تا به محض سفارش شما برای کانال سازی کولر، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به چندین کانال ساز کولر دسترسی پیدا کنید.

7 دیدگاه دربارهٔ «کانال سازی کولر شایان فن»

 1. سلام. ببخشید شما این کانال‌ها رو به صورت آماده می فروشید یا متناسب با طول و اندازه میایید و اندازه میگیرید و بعد برامون درست می‌کنید؟

 2. لیلا مردانی

  وقت شما بخیر
  ما در سنندج هستیم و یک مسجد به متراژ ۸۰۰ متر بنا کرده‌ایم، برای این متراژ چقدر کانال نیاز هست برای تهویه میخواستم.

 3. درود بر شما
  من ساکن شهر خمین هستم و تعداد زیادی از این کانال‌ها را میخوام چون کارم در زمینه کانال سازی هست و اگر شما تو قیمت باهام راه بیایید، عالی میشه..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top