لوله بخاری گالوانیزه

لوله بخاری گالوانیزه، انواع لوله بخاری گالوانیزه و کاربردهای آن‌ها


لوله بخاری گالوانیزه چیست؟

لوله بخاری گالوانیزه امروزه یکی از پرطرفدارترین و پرمصرف‌ترین انواع لوله جهت استفاده برای تجهیز بخاری‌های مختلف به ویژه بخاری‌های گازی و حتی شومینه‌ها و بسیاری از آبگرمکن‌ها محسوب می‌شود.
در سال‌های اخیر استفاده از لوله بخاری گالوانیزه به دلیل مزیت‌ها و کاربردهای زیادی که دارد در تجهیز بسیاری از وسایل خانگی گازسوز استفاده می‌شود و به جرأت می توان گفت در بسیاری از خانه‌ها از لوله بخاری گالوانیزه استفاده شده است.
در این مطلب می‌خواهیم به کاربردهای لوله بخاری گالوانیزه و همچنین مزیت‌های این لوله‌ها و در نهایت به ذکر نکات ایمنی ضروری در رابطه با استفاده از لوله بخاری گالوانیزه اشاراتی داشته باشیم و امیدواریم اطلاعات ارزشمندی را به شما دوستان و همراهان گرامی و همیشگی ارائه نماییم. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

قیمت لوله بخاری گالوانیزه
قیمت لوله بخاری گالوانیزه

کاربردهای لوله بخاری گالوانیزه

در این بخش بیش از پیش با کاربردهای لوله بخاری گالوانیزه آشنا می‌شویم. لوله بخاری گالوانیزه در بسیاری صنایع و کارخانه‌ها و حتی منازل می‌تواند کاربرد و استفاده داشته باشد. در ادامه به برخی از کاربردهای لوله بخاری گالوانیزه اشاره کرده‌ایم:

 • استفاده برای نصب روی دودکش بخاری‌ها
 • استفاده برای نصب به عنوان دودکش شومینه‌ها
 • استفاده برای نصب روی انواع آبگرمکن‌ها
 • استفاده جهت دودکش و تهویه هوا در فضاهای مختلف
 • استفاده در کارخانه برای انتقال هوا
 • استفاده برای نصب روی شوفاژها
 • و … .

اندازه استاندارد انواع لوله بخاری گالوانیزه برای مصارف مختلف

لوله بخاری گالوانیزه دارای انواع و اقسام مختلفی است که در این قسمت می‌خواهیم به متداول‌ترین و پرمصرف‌ترین آن‌ها اشاره کنیم. البته دقت داشته باشید که در صورتی که احساس کردید قطر جای نصب لوله بیشتر یا کمتر از حد استانداردهای رایج بازار است حتماً خودتان آن را اندازه بگیرید.

 • لوله بخاری گالوانیزه مناسب بخاری: بهترین و مناسب‌ترین لوله بخاری گالوانیزه جهت نصب روی بخاری‌ها لوله‌های دارای 10 الی 15 سانتی‌متر قطر هستند.
 • لوله بخاری گالوانیزه مناسب شومینه: برای نصب لوله بخاری گالوانیزه روی شومینه‌ها نیز می‌توانید از لوله‌های با قطر 15 سانتی‌متر استفاده نمایید.
 • لوله بخاری گالوانیزه مناسب شوفاژ: جهت استفاده لوله بخاری گالوانیزه بر روی شوفاژهای خانگی بهتر است از لوله‌هایی با قطر 20 سانتی‌متر به کار ببرید.
 • لوله بخاری گالوانیزه مناسب آبگرمکن دیواری: هنگام نصب آبگرمکن‌های دیواری سعی کنید لوله بخاری گالوانیزه با قطر 15 سانتیمتر به کار گیرید.
 • لوله بخاری گالوانیزه مناسب برای پکیج‌های دیواری: طبق بررسی‌ها، مناسب‌ترین لوله بخاری گالوانیزه برای استفاده و نصب روی پکیج‌های دیواری، لوله بخاری گالوانیزه با قطر 15 سانتیمتر همچون لوله‌های به کار رفته برای آبگرمکن‌های دیواری می‌باشد.

لوله بخاری گالوانیزه، قیمت لوله بخاری گالوانیزه، خرید لوله بخاری گالوانیزه

فواید و مزایای استفاده از لوله بخاری گالوانیزه

لوله بخاری گالوانیزه مزیت‌های فراوانی نسبت به بسیاری دیگر از لوله‌ها دارد که در این قسمت به این موضوع می‌پردازیم.

 • مقاومت بسیار بالا و مناسب در برابر هوای گرم و دمای بالا
 • مقاومت بسیار زیاد در مقابل حرارت
 • مقاومت نسبتاً عالی در برابر خوردگی در شرایط مختلف
 • مقاومت بسیار عالی در برابر زنگ‌زدگی (بر خلاف خیلی لوله‌ها)
 • ضخامت ورق نسبتاً عالی و در نتیجه مقاوم
 • دارای کاربردهای مختلف و استفاده‌های فراوان و تنوع سایزبندی
 • دارای سایزهای 25 سانتیمتر، 50 سانتیمتر و 100 سانتیمتر
 • کاربردهای زیاد برای شومینه، بخاری، آبگرمکن و پکیج‌های دیواری

لوله بخاری گالوانیزه، قیمت لوله بخاری گالوانیزه، خرید لوله بخاری گالوانیزه

نکات ایمنی درباره نصب و استفاده از لوله بخاری گالوانیزه

خرید لوله بخاری
خرید لوله بخاری

از آنجایی که لوله بخاری گالوانیزه قرار است اغلب نقش خارج کننده یا انتقال دهنده‌ی دودهای سمی و خطرناک برای سلامتی را به خارج از محیط نصب ایفاء نماید لذا ضروری است که در هنگام نصب لوله بخاری گالوانیزه نهایت دقت را به کار بگیرید تا از بروز حوادث خطرناک برای سلامتی خود و اطرافیانتان پیشگیری‌های لازم را به عمل آورید.

 • سعی کنید لوله بخاری گالوانیزه با سایز مناسب برای بخاری یا شومینه یا پکیج و … انتخاب کنید تا از بخش محل اتصال لوله به دستگاه، هیچگونه دود و هوایی نشت نکند و وارد محیط داخل نشود.
 • حتماً از صحت و سالم بودن بدنه لوله بخاری گالوانیزه اطمینان حاصل کنید تا در صورت وجود هرگونه سوراخ، بریدگی، زدگی یا خراش روی لوله، آن را تعویض کنید.
 • در زمان نصب لوله بخاری گالوانیزه به دستگاه، حتماً لوله را کاملاً محکم فشار داده و سفت کنید تا بر اثر تکان یا شرایط دمایی دستگاه و حرارت زیاد کنده و جدا نشود.
 • سعی کنید بخش بیرونی لوله بخاری گالوانیزه که روی سقف قرار دارد حداقل یک متر از سقف بلندتر باشد.
 • حتماً دقت داشته باشید که برای سیستم تهویه محیط و بخاری، تنها از یک لوله بخاری گالوانیزه مشترک استفاده نکنید.

قیمت لوله بخاری گالوانیزه، خرید لوله بخاری گالوانیزه

این روزها با توجه به نوسانات نرخ آلیاژهای مختلف و بالا رفتن قیمت مواد اولیه و فلزات، قیمت لوله بخاری گالوانیزه و سایر لوله‌ها به شدت دارای تغییرات نسبتاً متفاوت و زیادی است لذا نمی‌توان قیمت و نرخ مشخص و دقیقی را بیان کرد. از طرفی نیز لوله بخاری گالوانیزه وارداتی نیز به خاطر افزایش و نوسانات نرخ ارز به ویژه دلار دستخوش تغییرات زیادی شده است.
در حال حاضر قیمت هر متر لوله بخاری گالوانیزه مبلغی بین 40 الی 50 هزار تومان می باشد که احتمال افزایش قیمت در سال آینده نیز دور از انتظار نیست.

لوله بخاری گالوانیزه، قیمت لوله بخاری گالوانیزه، خرید لوله بخاری گالوانیزه

سخن پایانی درباره لوله بخاری گالوانیزه

لوله‌ها استفاده‌های زیادی دارند و لوله بخاری گالوانیزه یکی از پرکاربردترین لوله‌ها به شمار می‌آید که هم در صنایع بزرگ مورد استفاده‌هایی قرار گرفته و هم در سطوح کوچک‌تر یعنی در منازل و فضاهای نسبتا کوچک کاری نیز کاربرد دارد.
در این مطلب با لوله بخاری گالوانیزه، انواع لوله بخاری گالوانیزه، مزایا و فؤاید استفاده از لوله بخاری گالوانیزه، قیمت لوله بخاری گالوانیزه و مسائل مربوط به نوسانات قیمت لوله بخاری گالوانیزه و در نهایت نکات ایمنی بسیار ضروری و مفید درباره نصب لوله بخاری گالوانیزه به دستگاه‌ها پرداختیم.
برای خرید و سفارش لوله بخاری گالوانیزه با تیم پشتیبانی شایان فن تماس بگیرید. امیدواریم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده باشیم. لطفا نظرات، پیشنهادات، انتقادات و تجربیات خودتون در زمینه ی استفاده از لوله بخاری گالوانیزه و سایر مسائل مربوط به سایت در بخش دیدگاه ها برای ما و سایر کاربران محترم سایت به اشتراک بگذارید.

4 دیدگاه دربارهٔ «لوله بخاری گالوانیزه، انواع لوله بخاری گالوانیزه و کاربردهای آن‌ها»

 1. وقت شما بخیر
  دوست عزیز من یه لوله با ابعاد بزرگ برای بخاری سوله می‌خوام. در طول ۳ متر و نیم..

 2. وقتتون بخیر
  من در کارگاه هم که در شهرک صنعتی هست. یک بخاری بزرگ گرفتم و نیاز به یک لوله بخاری با قطر بزرگ هستم. شما موجود دارید؟

 3. پژمان عبدی پور

  سلام
  خیلی خوب بود. میخواستم بدونم شما تولید لوله بخاری به صورت انبوه هست؟ من برای سلیمانیه کشور عراق می‌خوام.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top